درد و دلی با کاربران دیتالایف انجین فارسی
  • Eh3an
  • زمان ارسال: 22 آبان 1397, 17:55
  • اخبار همیار دیتالایف
به نام خدا
سلام خدمت کاربران و دوستان عزیزم؛
در تمامی این سال ها که با سیستم دیتالایف انجین فارسی آشنا شدم و کارم رو باهاش شروع کردم هیچ وقت انتظار نداشتم که یک روزی بتونم این سیستم قدرتمند رو ترجمه و شمسی سازی کنم.
تیم همیار از کالبد کسانی که داخل دیتالایف انجین فارسی مشغول پشتیبانی بودن و روزی اومدن و حکم اخراجی دریافت کردند، تشکیل شد. افراد جدیدی به ما ملحق شدن و هسته ی توسعه یافته ی دیتالایف انجین با نام تی دیتالایف شکل گرفت و نهایتا شبیه تمامی سیستم ها افول و به فراموشی رفت.
از همان ابتدای تاسیس تیم همیار از مهندس محمدرضا یکتامرام عزیز کسب اجازه کردم و در تمامی این سالها خودم رو شاگرد ایشون دونستم. حتی زمانی که دیدم بیش از 6 ماه گذشت و نسخه 11.2 دیتالایف منتشر نشد (در سالهایی که خیلی ها یادشون رفته) از ایشون اجازه گرفتم و بر اساس نسخه های ایشون تونستم اولین تجربم رو تو این زمینه کسب کنم.
توی تمامی این 9 سالی که با این سیستم کار می کنم تمامی سعیم رو کردم تا کار کاربران رو راه بندازم و به عنوان پشتیبان واقعی پشتشون باشم. یادم نمیاد سوال کسی رو بی پاسخ گذاشته باشم. خیلی از سوالات رو هم یا توی ایمیل یا توی تلگرام و یا حتی اینستاگرام و تلفنی سعی کردم به نحو احسنت پاسخگو باشم. اگر هم سوال کسی رو پاسخ ندادم دلیل بر بی سوادی من بوده و از همین جا عذرخواهی می کنم.
تا به این ساعت که دارم این متن رو برای شما مینویسم حتی 1 ریال تاکید میکنم 1 ریال از طریق این سایت برای ارتزاق خودم استفاده نکردم و تمامی پشتیبانی های خودم رو به صورت رایگان انجام دادم. (به قول محمدرضا خوشبین فر خیریه احسان!) اما بعضا کم لطفی هایی از سمت دوستان و همکاران عزیزم به گوشم می رسه که باعث شده من این مطلب رو بنویسم. (هرچند آدمی نیستم که به دل بگیرم ولی از حقم گذشتم و حلالشون کردم و امیدوارم خداوند هم ببخشدشون)
این که من دیشب تا ساعت 5 صبح بیدار بودم و نسخه 13.1 رو داشتم آپدیت میکردم تا مشکلات احتمالی برطرف بشه چیزی نیست جز عشق به دیتالایف و کاربران (از ساعت 8 صبح هم سر کارم تا همین الان که دارم این مطلب رو برای شما می نویسم!)
روزهایی رو یادم میاد که تا دفتر کراسنویارسک دیتالایف انجین رفتم و با افرادی مثل celsoft و danilla در مورد پشتیبانی و فروش سیستم توی ایران باهاشون صحبت کردم حتی بعدها که با ایمیل با هم صحبت کردیم:

تا مرحله ی plan کاری پیش رفتیم و قرار بر درآمد 50-50 شد. در ضمن این نمایندگی به صورت مونوپل و با تمامی اختیارات قرار بود در اختیار ما قرار بگیره که در این صورت با توجه به وکالت مجبور بودیم سایت هایی مثل پشتیبانی رسمی دیتالایف انجین فارسی، پارس دیتالایف، سفارش دات نت و تمامی سایت هایی که بدون لایسنس بالا اومدن رو مسدود کنیم (یعنی در شرایط فعلی که لایسنس 79 دلار هست چیزی حدود 600 هزارتومن سهم ما و 600 هزار تومن سهم طرف روسی بشه). در آخرین روز حضورم در دفتر دیتالایف این قضیه به چند دلیل کنسل شد:
1. عدم همکاری تیم روسی برای خرید حداکثر تا 50% تخفیف کاربران ایرانی 2. عدم فعالیت کاربران فعلی و کاهش آمار استفاده از سیستم در ایران 3. حذف برخی از همکاران 4. و... (ارتباط من با دفتر روسیه رو میتونین در سایت https://dle-news.com/lastnews/ مشاهده کنید.)
تمامی هدفم از مطرح کردن این نوشته ها در چند سطر زیر خلاصه میشه:
من سیستم دیتالایف رو به عنوان ماشین پول چاپ کن نمیبینم! تمامی هم و غم من برای افزایش کاربران و توسعه و پیشرفت اون هست. تمامی مطالبی که بر روی سایت قرار گرفته به جز قالب ها (هک، ماژول و پلاگین) همگی بر روی سایت همیار دیتالایف یا فروشگاه همیار تست شده و سپس منتشر شده! در صورتی که ایرادی، مشکلی در نحوه ی اجرای ابزارها بوده باشه مطمئنا از سواد کم من بوده که تو این زمینه هیچ ادعایی ندارم.
دست استادانی مثل سید مصطفی موسوی که همواره، در هر زمان و شرایطی ایرادی داشتم و برام رفع کرده و رو می بوسم و از دوستان عزیزی که در کنارشون بودم و کمک حال من بودن تشکر می کنم.
روزی که احساس کنم بین کاربران حرفی برای سخن ندارم و به قولی اضافی هستم مطمئنا خداحافظی خواهم کرد.
دوست دار شما
سید احسان ستاره دان
پاسخ ها ( پاسخ های ارسال شده : 10 )
توسطrezakhatibi
سلام احسان عزیز      من به بقیه از دوستان کاری ندارم اما   میخام بگم که تو بهترین دوست و بهترین هم وطن من هستی و  دوست ندارم    این کارو کنم از مدیریت محتوایه  دیتالایف ممنونم که دوستی بین من و تو به وجود آورد مخصوص علی عزیز من شما دو تا دوستو  مثل یک برادر قبول دارم و اگه لازم باشه   تا تهش درکنارتون خواهم بود
توسطlunapars
همه میدونن حداقل ما جز کاربران اولیه و استفاده کنندگان و مروج این سیستم هستیم. گروه ما فقط میتونه از تیمی که وجود داره ، خصوصا جناب یکتامرام و جناب ستاره دان و بقیه دوستانی که اسمشون رو نمیدونیم تشکر ویژه کنه و مثل همیشه بگه اگر موردی باشه که در دسترس ما باشه برای توسعه و کمک به این سیستم و دوستان مجموعه دریغ نمیشه!

با آرزوی موفقیت و پیروزی
مجموعه شبکه ارتباطات لوناپارس
توسطtiger58
سلام آقا احسان
من حدود 10 ساله که دارم از دیتالایف استفاده می کنم توی این ده سال کسانی رو دیدم که از دیتالایف بدون هیچ چشمداشتی و تنها برای دل خودشون از این سیستم حمایت کردن، اما با بی مهری کاربرانی مواجهه شدن که قصد تخریب این سیستم داشتند و این امر باعث شد خود را از پشتیبانی و مدیریت دیتالایف انجین کنار بکشن و در سایه کار کنند.
همین جا لازمه از جناب آقای سالار، رضا مقدم، سید مصطفی موسوی، IMP و کسانی که برای این سیستم زحمت کشیدن یاد کنم و جاشون توی دیتالایف خیلی خالیه

و ی تشکر ویژه ویژه ویژه از شما دارم که واقعا تمام تلاشتون رو کردید که دیتالایف در ایران فراموش نشه و با قدرت و تنهایی در حال پیشرفت این سیستم هستید. و امیدوارم که حرف کاربران و منتقدان شما، کوچک ترین اثری روی فعالیت شما در تمامی مراحل زندگی تون نداشته باشه و به قول rezakhatibi تا تهش کنارتون هستیم.

منتظر خبرای خوبی از شما در آینده خواهیم بود.

دوستدار شما "ی کاربر کوچیک"  heart_eyes  heart_eyes  heart_eyes

توسطDarkpriest
سلام آقا احسان
من سال های زیادی هست که دارم با دیتالایف کار میکنم، اشتباه نکنم از ورژن 7 به بعد بود که با این سیستم آشنا شدم، جالبه همیشه دیدم دوستان دلسوزانه برای این انجین کار میکنند و محیطش جوری منو درگیر خودش کرده که هرکاری میکنم نمیشه ازش دل بکنم و برم سراغ سیستمی دیگه مثلا ورد پرس
این نتیجه زحمت های شما و امثال شما ها بوده که این اتفاق افتاده، اما متاسفم از اینکه فقط یه مصرف کننده این سیستم هستم و کاری تابحال از دستم بر نیومده انجام بدم براش

در هر صورت همیشه ممنون شما و تمامی زحمات شما و دوستان بودم و هستم  smirk 
www.CGTools.ir
توسطaquila
سلام
هر چند ممکنه پاسخ من به مذاق شما و برخی دوستان خوش نیاد ولی گاهی تلخی حقیقت از شیرینی دروغ و چاپلوسی مفیدتره

ـ من متن رو خوندم ولی نهایتا متوجه نشدم با این توضیحات هدف از راه اندازی [ مجدد ] همیار دیتالایف چی بوده؟!
اگر عام المنفعه و خدمت بوده که منت و ناراحتی و یادآوری نیاز نداره همینطور ادامه بدید
اگر هم تجاری بوده و به قصد کسب درآمد بوده رفتاری حرفه ای و تجاری داشته باشید و ادامه بدید و از حرکات عامیانه مثل پست درد و دل و ... پرهیز کنید ( کدوم سایت پشتیبان وردپرس و جوملا و ... تا بحال چنین چیزی دیدید؟!! چه فایده ای داره؟! )
فرقی نمیکنه چه کسی و کاربر و یا مدیر کدوم تیم باشید، اگر بعنوان یک خدمات دهنده دیتالایف کارتون رو حرفه ای و به بهترین نحو ممکن انجام بدید، محصولات و خدمات و پشتیبانی خوب ارائه کنید، با نیت خوب و رفتار حرفه ای کار کنید و منتظر تشویق و چاپلوسی دیگران نباشید، چیزی رو بلد نیستید صادقانه بگید بلد نیستم و کاربر رو گرفتار و با نتیجه هزینه و زحماتش بازی نکنید، در مقابل وسوسه کارهای پست و بی برکتی مثل ریپ و ... مقاومت کنید و ... نیازی به دلخوری و منت و دلسردی و یادآوری نیست.
یا نتیجه کار تجاری رو با درآمد خواهید گرفت یا با قدردانی و دعای خیر کاربران مواجه خواهید بود.
ضمنا این خیلی مهم هست که به جای ده ها محصول خام یا نیمه کاره و یا غیر مطمئن و دارای اشکال فقط یک خدمت یا محصول مطمئن و سالم و کاملا تست شده ارائه بشه، به جای ده ها پشتیبانی رها شده مشکل فقط یک نفر حل بشه، به جای ده ها قول و وعده دادن، در سکوت و آرامش کار بشه و بعد از اتمام کار و تست و اطمینان اعلام و عرضه بشه و ...
ـ ضمنا کجا و کی گفته که پول چاپ کردن با دیتالایف ایراد داره؟ چه کسی فتوا داده که نباید از پشتیبانی دیتالایف درآمد داشت؟ چه کسی این وظیفه رو تعیین کرده که باید خدمات رایگان برای دیتالایف ارائه بشه؟
نتیجه شده ده ها کاربر و شاید صدها که مدتها منتظر میمونن تا یه ماژول پرداخت آنلاین رایگان منتشر بشه، در حالیکه اگر سایتی با ایده خوبی راه اندازی و پنجاه تومن ( دوستانی هستن که ماژولش را با همین حدود تحویل بدن ) براش هزینه کنن صدها برابرش بر می‌گرده ( اگر سایتی نتونه برگردونه کلا هزینه راه اندازیش توجیه نداره و اگر سایت خیریه است که روی هزینه هاست و دامین پنجاه تومن هزینه بیشتر فرق چندانی نداره! )

نکات زیادی در این مورد وجود داره ولی همینقدر هم زیاده از حد بود و احتمالا با جبهه گیری و برداشتهای منفی مواجه میشه، من برای چندمین بار و البته آخرین بار به صراحت اینها رو گفتم و دیگه هم نه خصوصی و نه عمومی وارد این مباحث نمیشم.
من آنچه شرط بلاغ است میگویم، خواه پند گیر و خواه ملال

در طول زندگیم هیچگاه از کسانی که با نظر من موافق بودند چیزی نیاموختم. مالروتوسطEh3an
نقل قول: rezakhatibi
سلام احسان عزیز

نقل قول: lunapars

مجموعه شبکه ارتباطات لوناپارس

نقل قول: tiger58
سلام آقا احسان

نقل قول: Darkpriest
سلام آقا احسان

نقل قول: aquila
سلام


سلام جمیعاً و ممنون بابت پست هاتون دوستان
توسطaliarian
سید جان همین که چه کاربران قدیمی دیتالایف و چه دوستانی که به تازگی با این سیستم مدیریت محتوا آشنا شدند، با نام و کارهای شما آشنان، نشان دهنده فعالیت و راهنمایی مداوم شما از زمان تاسیس دیتالایف پارسی تاحالاست. یادمون نمیره زمانی که پشتیبانی انجمن دیتالایف رو تنها به دوش می کشیدی و طبق تابلو اعلانات همون انجمن، فعال ترین و محبوب ترین کاربرش بودی. علی رقم اینکه با اکثر صحبت های دوست خوب و ارزشمندمون aquila موافقم (اینکه میشه از فعالیت و دانش خودت کسب درآمد کنی کار ناپسندی نیست. قبلا هم بهتون گفتم وقت برنامه نویس ارزشمند تر از سایر مشاغله. اکثر ثروتمند ترین افراد دنیا برنامه نویس هستند. پارس دیتالایف با قالب های بی نقص و منحصر به فرد خلاء کمبود قالب اختصاصی پارسی رو برای کاربران این سیستم پر کرده و در قبال وقتی که میذارن برای این مهم، هزینه دریافت می کنند. با این عمل هم به کاربران کمک کرده و هم کسب درامد می کنند. ) اما با این مورد که با فلسفه تاسیس سایت همیار مخالفن، مخالفم. aquila عزیز. با شرایطی که مدیریت سایت پشتیبانی داشت نمیشد روی تداوم همکاری حساب باز کرد. خیلی از کاربران فعال از جمله سید احسان خودمون به دلیل مشکلات شخصی و غیر حرفه ای از سایت اخراج می شدند و حتی برخی مطالبشون که به صورت رایگان برای استفاده کاربران روی سایت قرار گرفته بود حذف می شد. مثلا خود من فقط به خاطر اینکه تو سایت تی دتیالایف ثبت نام کرده بودم از سایت اخراج شدم و مطالبم حذف شد. از جمله نگارش ویژه دیتالایف که به صورت تیمی به مدت یک ماه روش کار کردیم و قالب های متفاوتی براش طراحی کردیم از سایت حذف شد. من برای تاسیس سایت همیار به احسان حق میدم.
و در مورد کم لطفی هایی که میگی بهت شده سید جان، متاسفانه قانون پیشرفت تا بوده همین بوده.
 به قول گاندی: "اگر روزی دشمن پیدا کردی بدان در راهت موفق بودی".
برخی کاربران پیام میفرستند که مدیر فلان سایت از شما بدگویی میکنه. قالب ازش خریدیم پشتیبانی نمیکنه و ازین موارد. مطمعنا به مدیریت اون سایت هم همین پیام ها رو در مورد من میفرستند. حتی مشتریانی که به صورت حضوری میان دفتر و قرار داد میبندن نصف حرفاشون بدگویی از سایر دفاتر طراحی وبه. ما نباید تحت تاثیر این حرف های بی پایه و اساس که صرفا جهت ایجاد تنش گفته میشه، قرار بگیریم.
همین که بعد از چندین سال فعالیت نام دیتالایف پارسی رو تو سایت اصلی این سیستم مدیریت محتوا ثبت کردی کلی برای ما ارزشمنده.
ما همیشه قدردان کمک های شما هستیم و خواهیم بود.
به خاطر طولانی شدن کامنت عذر خواهی میکنم.

سلام احسان جان
شما ثابت شده هستی طی سالهای گذشته برای دیتالایف کم‌ زحمت نکشیدی و‌ هرکسی که اینو‌ ندیده باشه‌ احتمالا مشکل بینایی داره ، تو شرایطی که دیتالایف به حال خودش رها شده بود ، تنها کسی بودی که یک تنه کارو دست گرفتی و شونه خالی نکردی
نه وظیفه‌ات بوده و نه برات منفعتی داشته تو‌ اون شرایطی که دیتالایف پیدا کرده بود کارت تنها یک لطف بوده ،  شما به تشکر و‌ قدردانی من یا سایرین احتیاجی نداری اما وظیفه مای که به هر شکلی از خدماتت استفاده کردیم این بوده و‌ هست که ازت تشکر کنیم و‌ اگر‌‌‌ نکردیم‌ کم لطفیمون بوده.

احسان جان تو کارتو‌‌ خوب‌ انجام دادی سر سوزن‌ شک‌ نکن ،‌ هر شخصی که قصد تخریب داره مطمئنا‌ً منافع خودشو در خطر میبینه یا جای دیگه‌ای دنبال منفعت هست.

بد نیست کمی قدردان زحمات باشیم ، تشکر و‌ قدرانی کردن همیشه به معنی چاپلوسی نیست و حتی اگر هم برای چاپلوسی باشه به طرف مقابل انگیزه و انرژی میده که نهایتش به افزایش کیفیت کار ختم میشه
توسطaquila
نقل قول: aliarian
اما با این مورد که با فلسفه تاسیس سایت همیار مخالفن، مخالفم.

با سلام و احترام، ضمن تشکر و قدردانی از لطفی که به بنده داشتید، من خودم رو لایق این تعاریف نمیدونم و اینکه بعنوان یک همکار چنین نظر مثبت و محبتی به بنده داشتید نشانگر وجود صفات اخلاقی ارزنده و مثبت انسانی در خود شماست و خوشحالم که چنین همکاران خوب و حرفه ای در حوزه دیتالایف و قالب دیتالایف دارم.

اما در بحث مخالفت با تاسیس سایت همیار ظاهرا نتونستم منظورم رو بخوبی برسونم. من بهیچ وجه مخالف راه اندازی وب سایت همیار نبوده و نیستم و بلعکس بسیار هم خوشحالم که یک پشتیبان فعال به دیتالایف اضافه شده و تنها از این روند انتقاد کردم که چرا به جای کار حرفه ای و پرداختن به نیازهای کاربران، با انتشار چنین گلایه هایی سطح یک سایت پشتیبان باید به یک محفل دورهمی درددل و عقده گشایی تنزل پیدا کنه؟

اگر آزردگی هم در لحن نظر وجود داره به این لحاظ هست که بارها این موارد رو تذکر دادم ولی تاثیری ندیدم، بطور مثال چندین پیشنهاد به سید عزیز داده بودم از جمله:
1 ـ حذف عناوین تفرقه افکن! مثل مدیر کل و تعریف عناوین کاربری مختلف از جمله "استاد" ـ "حرفه ای" ـ "اسپانسر" و ... و مثال زدم دوستانی مثل آقای داستانی، یوسفی، سید مصطفی، جمال و ... در گروههایی مثل استاد قرار بدن تا احترامی براشون قائل شده باشن و این دوستان هم تشویق به حضور و همکاری در انجمن بشن و به رفع مشکلات کاربران کمک کنند.
2 ـ لینک حمایت مالی از سایت رو اضافه کنن تا دوستانی که مدعی حمایت از دلیفا هستن این حمایت رو گاهی عملا هم نشون بدن و کاربرانی هم که از سیستم دیتالایف نسخه همیار و خدمات رایگان سایت استفاده کردند و علاقمند به حمایت مالی هستند بتونن مبالغی رو هدیه کنند، مبالغ بالاتر رو هم میشه یک صفحه بعنوان اسپانسرها اضافه کرد، مثل پروژه فونتهای وزیر و ...
3 ـ بارها یادآوری کردم پلاگینهای کوچک کاربردی تجاری با قیمت مناسب آماده و منتشر بشه مثل vip و دانلود به ازای پرداخت، دریافت فایل با وارد کردن ایمیل و ...

در پایان مجددا به سید عزیز یادآوری میکنم به هر حال سایت شما یک مرجع پشتیبان برای سیستم مدیریت محتوای دیتالایف انجین هست و اگر قصد دارید رشد کنه باید با لحن رسمی، جدی و حرفه ای و خدمات خوب و تیم متخصص کار کنید و تیمی در این مجموعه گردآوری کنید که حضورشون به مجموعه وزن بده و بتونن خدمات و پشتیبانی به کاربران ارائه کنند، نه افرادی که هیچ سابقه مفیدی در حوزه دیتالایف ندارند و فقط ژست حمایت میگیرند و به قول معروف یه نفر لازمه خودشون رو هل بده!
وگرنه با حرفها و اعمال بچه گانه و غیر حرفه ای و چاپلوسی و توهین به دیگران و نسبت کور بودن دادن به منتقد دلسوز و ... کار به انجام نمیرسه

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان و کاربران همیار دیتالایف


توسطEh3an
نقل قول: aliarian
سید جان

نقل قول: فریبرز جعفرزاده
سلام احسان جان

نقل قول: aquila
نقل قول: aliarian
اما با این مورد که با فلسفه تاسیس سایت همیار مخالفن، مخالفم.
با سلام و احترام

سلام علیکم.
هدف من از این پست دریافت ایرادات و اشکالات خودم بود که دوستان محبت کردن بیشتر در گپ دوستانه بهم یادآور شدن. امیدوارم بتونم بهشون عمل کنم.
با احترام به تمامی سلایق این پست بسته میشه.
ممنون از همراهیتون
ارسال پاسخ به درد و دلی با کاربران دیتالایف انجین فارسی
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

آمار انجمن

تعداد مباحث تایید شده : 129 ، تعداد پاسخ ها : 277
آخرین ارسالی در تاریخ 1399/02/20 23:14 با عنوان مشکل عدم آپلود ونمایش تصاویر به هنگام ارسال خبر ارسال شده است.
مجموع ارسال های انجمن : 129
از مجموع 129 ارسال در انجمن تعداد 129 پست تایید شده است.
تعداد 0 پست در انتظار تایید تیم مدیریتی قرار دارد.
در 129 پست ارسال شده، تعداد 277 پاسخ ارسال شده است.